Makhauser's

 personal blog

Останній політ "Міжпланетного експресу"

Ну ось ще одну сторінку епохи перегорнуло і культовий мультсеріал “Футурама” Мета Ґрейнінга у черговий раз завершено. Було подолано багато часу, а Лєна Головач та доктор Зойдберг назавжди закарбувалися у серцях багатьох українців. Якби не студія “Пілот”, “Футурама” пройшла б не такою помітною для людей. Отже, давайте пригадаємо як це було

Космос... Здається, ніби він безмежний. Чи є та горила на його кінці? Ми не дізнаємось аж доки не впадемо у камеру. Наразі хочу (чи планую спробувати) скласти список свої улюблених серій. Останній сезон трошки скоригував рейтинг, але основні пункти у ньому залишаються без змін.

#0. Space Pilot 3000

Ця серія не є найкращою чи прекрасною. Просто вона перша, тому її можна внести у рейтинг, все ж з неї почалася ціла епоха. “Вас вітає світ майбутнього”. Тут ми знайомимося з багатьма персонажами, які вірою та правдою пройдуть крізь увесь серіал. Ми знайомимося також з четвертим тисячоліттям та дивовижними технологіями майбутньому. Хоча зараз трохи смішно виглядає діалап інтернет у 3000 році. Але це також надає свій шарм серіалу.


#10. Parasites Lost

"Глисти, на бойові пости!". Серія сама по собі трошки неординарна, показує багатий внутрішній світ Фрая після кулінарного задоволення. Глисти - це те, що є (було) майже у кожного навіть тоді, коли ми цього не знаємо. Слідкуймо за обідом, панове, адже не все настільки гарно буде, наразі глисти не такі розвинені, якими їх бачить авторський цех "Футурами".


#9. Hell is other Robots

Кожен знає, що будь-який злочин має принести відповідне покарання. З релігією, навіть і роботичною, справа така ж. У цій серії вперше з’являється Робот-диявол, якого озвучив сам Кастелланета, голос якого ми чуємо від Гомера Сімпсона. Доволі вдалий хід та однозначно гарний (у плані гри) персонаж. Та й зрозуміло, що "його так запрограмували і усе таке". Отже, за робо-диявола ця серія опиняється на місці 9.


#8. The Cryonic Woman

Серія, яка відсилає нас у 1999 рік, коли Фрай впав у камеру. Трошки апокаліптичних сюжетів, трошки флешбеків та спогадів. Доволі вдала, як на мене. Після шкоди, яку накоїли Фрай та Бендер, їх та ще й Лілу звільняють з роботи і вони повертаються на старе місце роботи Туранґи, але вона припустилася помилки з кар'єрними чіпами.


#7. Mother's Day

Не знаю чого ця серія саме на 7 місці, я її не дуже люблю, але не вкючити цю серію не можна (як і серію, коли Ніксон став Президентом Землі, але її ми не будемо чіпати). Мамин день, як свято, проте Мама-то у роботів одна. Доволі зла, кмітлива та мстива Мама, яка хоче "мамаполізувати" увесь світ.


#6. A Bicyclops Built for Two

Пошук свого дому та походження - це дуже важливий для життя вчинок. А тут ще й присутній вище зазначений діалап, та й багато чого іншого. У Всесвіті ж не так багато зірок!


#5. Roswell That Ends Well

Цю серію неможливо не включити у список, адже її можна вважати однією з ключових серій всієї "Футурами". Минуле, яке вплинуло на майбутнє, породивши кілька парадоксів часу.


#4_1. The Sting

Серія про боротьбу. Неоднозначна, трошки складна, але доволі сильна. Дедалі складніше стає ставити серії по своїх місцях, тому будемо ділити одне місце на кілька серій.


#4_2. A Pharaoh to Remember

Багато хто хоче, щоб його запам’ятали, а Бендер, безумовно - не виняток. Єгипетська тема , хоча й не єгиптяни там. Жорстокість фараонів та рабська праця, все показано.


Тепер у мене виникла найскладніша задача: вибрати з безлічі епізодів перші три місця. Це більше аніж складно, тому треба зробити обмеження. Тут не буде прекрасних серій з циклу "А що якби?", із циклу про Летючі Мізки, Г.Зойда, Різдво, не буде серії про стрибки у часі та хронотрони, а також - останньої, щоб не робити передчасних спойлерів. Зустрічаймо перші серії рейтингу.


#3_0. Leela's Homeworld

Одна з найкращих серій. У Мета та Девіда дійсно виходять дуже чудові серії з флешбеками. Історія про справжнє походження Туранґи Ліли та про те, що ж сталося в її дитинстві та яким воно може бути, це відкриття правди.

#3_1. Cold Warriors

Важко було обрати між цією серією та серією про батьків професора, проте я обрав цю, адже вона "сильніша" чи що. Ця серія показує справжню природу серйозного антикомуністичного батька Фрая. Іноді речі здаються не такими, якими вони є насправді.#3_2. The Farnsworth Parabox

Ідею міжпросторових мандрів підіймали багато разів, і Ґрейнінг - не виняток. Всесвіти схожі, проте у них існують відмінності. Одна з найбільш важливих серій (на ряду з "першою останньою").


#2_0. Game of Tones

Останній сезон приніс ще ряд дуже чудових серій. Одна з них знову поверне нас у 1999 рік. Безперечний плюс за це "Футурамі", яка, здавалося, перетворилася на звичайний серіал. Коли стало відомо про припинення серіалу, Мет та команда, наче спеціально, зробили останні серії блискучими.


#2_1. The Luck of the Fryrish

І знову про відносини. На цей раз - із братом. Брати (чи сестри, чи брати з сестрами) часто ворогують у дитинстві, це вже потім приходить розум та мізки. Так може здаватися зі сторони, а чи не було все так із самого початку? Перша з серій з "сімейними" флешбеками

#1. Jurassic Bark

Брати наші менші завжди нас люблять та сприймають такими, якими ми є. Саме цю серію я вирішив поставити на перше місце серед багатьох. Інші теж заслуговують почесного звання, але саме пес Сеймур переповнює почуттями. Передивляючись "Футураму", я намагаюся пропустити цю серію, адже щоразу важко стримувати емоції від серії "Jurassic Bark". Прості та віддані почуття + дивовижна пісня "I will wait for you" у виконані Конні Францис. Будемо чекати, може "Футурама" ще й повернеться. Дякую за увагу.
Прокоментуйте!