Makhauser's

 personal blog

Дещо зрозуміти важко-2, або Пакращення strikes back

Колись давно, майже два роки тому, я писав пост (ой, лишенько, я тоді ще юзав Оперу) про одну ганебну компанію. Настав час для чергового параду евфемізмів до слів "кляті мудаки", "уйобки" та "покидьки" та символічній обгортці абсолютній зухвалості у діяльності, по суті, монополіста УАнету. Цей пост містить порцію негативу, дітям та вагітним жінкам-пенсіонерам за кермом у стані алкогольного сп’яніння краще цього не читати, ви це робите на свій страх та ризик.

Щоб багато не ходити колами навколо понівеченого тіла українського сегмента Тенет, скажу, що перша версія мого україномовного блоґу була на домені у зоні .org.ua. Так само там був й проєкт Україна - це цікаво, як і деякі маленькі вікі-подібні сайти. А що сталося потім?

Після цього все було як у казці: прийшов Робін Гуд та забрав свободу у некомерційних об’єктів та змусив платити данину, забувши про долю князя Ігоря. Ось така ось, малята, дебільна казка, заснована на реальних подіях.

Зона .org.ua, яка завжди була безкоштовною для неприбуткових організацій, яка створена для популяризації Тенет в Україні, яка дійсно розширювала український сегмент, зненацька стала платною. Хоча ні, дуже платною. Тепер усі бажаючи, а їх, "чомусь", поменшало, мають платити (майже 150 гривень на рік з 01.11.14) за домен третього рівня, тоді як деякі зони другого (.org/.eu/.com/.net тощо, .com - рідше та майже ніколи) інколи стоять дешевше, стандартна ціна - 11.99$.

"Ой, та то небагато!" - скажете чи можете сказати Ви. Дійсно, але подивіться з іншого боку. Ви безкоштовно отримуєте, не знаю, проїзний квиток на усі види транспорту на роботі, або таке ж безкоштовне молоко у школі, аж раптом приходить "дядя Хостмастер" та каже: "Нє, дорогуша, які тобі метро з тролейбусом, жени бабло!" або "Дитино, чого тобі? Плати - отримаєш ти своє молоко, та ще й коржика, але за окрему плату". Уявили? То як, що краще: платити якомусь типу, який нічого толком не робить для поліпшення сервісу (окрім постійного підвищення ціни) або ж користуватися надбанням світу та спокійно пересуватися без талонів та розмов з кондукторами? До речі, на місці молока може бути й сік, якщо хтось не зрозумів.

З листопада 2014 року улюблений копрофілами Хостмастер вдруге за рік підвищує ціни на домени (.ua/.com.ua/.kiev.ua), хоча й багато хто був проти. Але ні, їм теж треба їсти, вбивство укрнету потребує певного часу та витрачає багато сил. Бідолахи.

Що можна сказати у висновку? По-перше, hostmaster ltd. - егоїстичні та безпринципні виродки, які не бачать того, що їхні ініціативи - суцільна лажа та, не побоюся цього слова, треш, йолка та ганьба. По-друге, укрнет вмирає. Потихеньку, тишком-нишком, повільно та стрімко водночас. Ну хто заплатить за домен третього рівня (тобто вигляду XXXX.YYY.ua) 150 гривень, коли за такі ж гроші можна купити якийсь солідний домен з солідною світовою підтримкою? Так, тепер деякі цікаві правила реєстрації є й там, щодо правил приватності, але то інша історія.

Раніше маленька компанія будь-якого призначення могла реєструвати безкоштовний нормальний домен для просування своїх послуг (так, було зазначено "неприбуткові", але у цього терміна є кілька значень), тепер вимушені користуватися платформами соцмереж, де не усі присутні, самі мережі залежати не від них, пошти нормальної нема (тільки не треба казати, що @ukr.net/@i.ua/@bigmir.net чи якийсь gmail/yahoo - це нормально. Ні! Як споживач, мені кортить бачити пошту вигляду sales@%sitename%.org.ua, а не otdel_prodagz_mega-Krutoy_firmy1987@ukr.net, уж пробачте.

Висновок. Хостмайстер (Hostmaster Ltd) - клята сволота, що навіть Хуйло Володимирович виглядає няшкою своїх масштабів. Але то різні речі, хостмастер для українських Тенет, як хуйло для України. Бережіть себе. Як від хостмастеру, так і просто так. Мирного неба та вільного webу  1. Коментарі (2):


  2. Залишається лише приєднатися до слів автора. Але дозволю собі дещо уточнити. Неприбуткова діяльність означає, що отриманий прибуток реінвестується в діяльність, а не використовується власником(-ами) для власних, суто особистих потреб. Читати далі...

  3. makhauser · Сайт · 04.01.15
    Олександр Грамм написав(ла):
    Залишається лише приєднатися до слів автора. Але дозволю собі дещо уточнити. Неприбуткова діяльність означає, що отриманий прибуток реінвестується в діяльність, а не використовується власником(-ами) для власних, суто особистих потреб. Читати далі...До речі, цікава світова практика допомоги бізнесу, саме термін реиінвестування.« Згорнути
    Читати далі...

Прокоментуйте!