Makhauser's

 personal blog

#TowelDay2015

Заголовком цього посту я хотів обіграти вірш Андрія Малишка, проте виявилось, що так зробив вже 2 роки тому. Тому зробимо дещо інше.

«Путівнику Космомандрівника Автостопом є що сказати про рушник. "Рушник, - говорить він, - це, напевно, найкорисніша річ, яку може мати космічний мандрівник. Деякою мірою воно має надзвичайно практичну цінність: ви можете обгорнутися ним для обігріву, стрибаючи поміж холодних супутників Джанглан-Бети; можете лежати на ньому на блискучих пляжах Сантагріна V з мармуровим піском, вдихаючи п’янкий аромат моря; спати, укриваючись ним під багряним сяйвом зірок пустельної планети Каркафун; скористатися ним як парусом для спуску повільними водами величної річки Мос; намочити його та застосувати у бійці; пов’язати його довкола голови для захисту від шкідливих випаровувань або щоб уникнути погляду Хижого Траальського Баґблаттеру (неймовірна дурна істота, яка вважає, що як ви її не бачите, то і вона вас - також; тупа як дерево, проте дуже й дуже обжерлива); можете махати їм для подачі сигналу тривоги і - звичайно, якщо рушник виглядає достатньо чистим - ви можете ним себе витерти. .

Більш важливою є психологічна цінність рушника. За деяких причин страґ, коли бачить рушник в автостопщика, автоматично вважає, що у того є зубна щітка, фланелька, мило, пачка коржиків, фляга, компас, мапа, клубок мотузки, спрей від комарів, плащ від дощу, скафандр і т.д, і т.п. Більше того, страґ з великою охотою позичить автостопщику будь-яку з цих та дюжини інших речей, які той міг випадково десь "загубити". Той, хто може проїхати вздовж та поперек автостопом усю галактику, жити та вижити у складних та скрутних умовах без жодних зручностей, але все ще пам’ятати де його рушник, дійсно є особою, з якою можна мати справу"»

Такі слова записано у книзі відомого фантаста та неймовірного письменника Дугласа Адамса, якого вже 14 років та 2 тижня нема з нами. На 14 років та 2 тижня більше, ніж припустимо. На жаль, люди не вічні і Дуглас нас покинув 11 травня 2001 року. На його честь люди святкують День Рушника кожного 25 травня. Рушник - один з символів його творчості, в одному ряду з числом 42, глечиком з петунією, майже безпечною Землею, "всього найкращого та дякуємо за рибу" та багато чим іншим.

Цей день може бути схожим на комерційні свята типу "дная Святого Валентина", коли закохані можуть виражати коханим свої почуття (sic!), але тут комерції нема. Це данина пам’яті видатній людині. Рушник можна застосувати усюди та щодня, але сьогодні його носять на пам’ять про Дугласа та трилогію у п’яти книгах.
Прокоментуйте!