Makhauser's

 personal blog

Пошук роботи. Варто знати

У рамках пошуку роботи зіштовхнувся з однією компанією, на яку, в принципі, почав навіть працювати й тиждень провів як співробітник. І саме про нього, про того, хто знайшов і про усе інше зараз треба поговорити не у рамках серії постів "Пошук роботи". Отож, поїхали!

Якого літнього дня надійшло повідомлення англійською мовою. Істота Особа, яка написала, повідомила, що знайшла моє резюме на одному з сайтів пошуку роботи, трошки написала про свою компанію (про це пізніше, той ще цирк) та запропонувала роботу. Ця особа наразі мешкає в Польщі, має офшор на Белізі та поводитися, ну, не дуже адекватно з тими, хто допомагає. Чого? Розбираймося.

На велике щастя, ми ніц не підписували. Ніяких контрактів, нічого. Тому не бачу лиха за спиною, якщо доповім про те, чого не варто ніколи не мати справу з Артуром Макувкою (Artur Makówka) та будь-яким його проєкт у будь-якій країні. Нехай це буде "найбільш популярний та найкращий безкоштовний хостинґ в Польщі" (CBA.pl) © Artur Makówka, нехай це буде його проєкт на ринку України (ZZZ.com.ua), нехай щось інше - байдуже. І тепер спробую донести чому.

По-перше, Артур Макувка - неврівноважена істеричка, яка за першої-ліпшої нагоди зривається на флейм та образи. Коли він мене попрохав порівняти його "мего-крутий хостинґ" та той, яким користуюся я, сказавши чим саме його "ззз" гірше, я добросовісно сказав. Тоді він почав волати (якщо можна волати текстом без верхнього регістру), що чого це я порівнюю безкоштовний та платні хостинґи, почав відшукувати якісь тупі світлини і казати, що то я. То таке. Ми ще до цього повернемось.

По-друге, непостійність. Для особи, яка постійно казала, що така взагалі крутезна і що заробляла 10000 CHF на місяць як сісадмін, якось тупо постійно змінювати "робочий план". На моєму прикладі було так (звичайно, не дуже важко, але ж з кімнати своєї прямо, хоч у трусах сиди): технічна підтримка клієнтів на форумі, тестування нових баґів кривого сайту хостинґу, флуд та спам на форумах, що його хостинґ - нумеро уно (від цього я відмовився, на що він погодився), переклад слоганів для банерів та "зовсім-зовсім-зооовсім рідко дзвінки у банки та інші установи" у справах його фірми. Потім він вирішив повернути таке собі SEO, а згодом, навіть не сказавши мені, додав ще борсання у лайні соціальних мереж.

По-третє, те, що просто дратує. Без ніякого контракту, проте пан Артур надав усім охочим мої контактні дані. І не палимось, що вони й так вказані на сайті, проте він не мав права цього робити, оскільки навіть я попрохав не давати усім до офіційного контракту (якого, очевидно, ніколи б і не було). Це дуже неправильний підхід, особа має право на конфіденційність, не пов’язувати свій нік та серію і номер паспорту, мобільний телефон тощо. Тому мав я багацько листів та запитів на авторизацію у Skype. Фтопку!

Якщо повернутися до роботи, то по факту було навпаки. Постійне ниття, листи на повідомлення о третій та четвертій годині ночі, що "ну, подзвони у Приват, спитай як я можу там відкрити акаунт. Як я можу працювати з LiqPay, я ж чув, що це найкраща та найпопулярніша система в Україні. І про вебмані напиши звітик, надішли мені на пошту та зроби статтю у нашій внутрішній вікі".І на це пішло найбільше часу робочого тижня. На тупі дзвінки, які трошки не за спеціальністю і їх може зробити навіть Клавдія Людомирівна, пенсіонерка з першого поверху хрущівки. Це вже був другий звіт. Перший був про описання помилок, глюків, баґів ZZZ/CBA. Перший був як "тестове завдання, за яке я тобі заплачу" © Artur Makówka. Ага, прямо подвійну ставку!

П’ятою причиною можна ж назвати гроші, як винагороду за працю. Макувка довго нив, що у нього безкоштовний хостинґ, що велика комісія та таке інше. Ми домовились на певну суму в гривнях, перевели її на USD (по курсу Yahoo, але нехай) та закріпили, зафіксували. І що ви думаєте? Щоразу Артурчик її словесно знижував, обіцявши платити щотижня (та за тестове завдання). Коли я йому написав дещо, у листі було й про оплату за допомогу його лайняшці, Макувка сильно-сильно образився та сказав, що "чого ти вирішив, що тобі не збираюсь платити? Ой, все. Не пиши мені, я заніс тебе у чорний список, видалив звідусіль та більше так не граю, бе-бе-бе" © (майже) Artur Makówka. Отже, просто використав безкоштовну робочу силу, дізнався що до чого і таке інше.

Він постійно брехав та вербував усіма доступними способами (я адекватний, я працював у Швейцарії, та давай до нас просто познайомитись, я оплачу дорогу, готель, харчування та напої, ми на ринку вже 10 років, стабільність тощо), частенько зривався. А якщо порівняти деякі моменти діалогу зі мною та одним знайомим (можливо пам’ятаєте, колись раз на рік писав про Євробачення та NIC.UA), то виходить непослідовність дій та змінення позицій деяких поглядів заради отримання зиску. Усі лоґи, звичайно, збережені.

Отже, підсумуємо. Брехня. Брехня з зобов’язаннями, брехня щодо оплати, істеричні зриви та надокучання 24/7 (ага, 5 днів на тиждень по 8 годин - це для нього пустий звук), неадекватна реакція на конструктивну критику, ігнорування значних проблем та багато чого іншого. Можливо, ще доторкнуся палицею до цього шматка лайна.

Зичу усього найгіршого на українському ринку, Артурчик. Іди у дупу, польський Мавроді

До змісту 1. Коментарі (6):


 2. Павел · 18.03.16

  Доброго времени суток. В данный момент я сотрудничаю с описанным Вами не в лучшем свете человеком. Читати далі...

 3. makhauser · Сайт · 18.03.16

  Павел написав(ла):Не стоит распространять неоднозначную и в корне не совсем корректную информацию о человеке и его роде занятий.С уважением, Павел.« Згорнути Читати далі...

 4. Імʼя · 30.10.16

  Я теж зовсім не згодна з Вашими словами. Я працювала з Артуром більше року, спілкувалась перепискою майже кожного дня, і не бачу жодних підстав, щоб про нього писати у такому світлі. Читати далі...

 5. makhauser · Сайт · 30.10.16

  Імʼя написав(ла):Я теж зовсім не згодна з Вашими словами. Я працювала з Артуром більше року, спілкувалась перепискою майже кожного дня, і не бачу жодних підстав, щоб про нього писати у такому світлі. Читати далі...« ЗгорнутиШановний анонімусе, який не вказав ні імені, ні пошти (що вже натякає на продовження істеричного відношення Пана Макувки), дякую за коментар. Щоправда, абсолютно не за змістом. Читати далі...

 6. Djalin · Сайт · 02.11.16

  Видаляти пост не варто. Якщо пан таки заплатить - це завжди можна вказати у коментарях. Всі ті нерви вже не повернути - тому ніяких поступок нахабним істерикам.

 7. makhauser · Сайт · 02.11.16

  Djalin написав(ла):Видаляти пост не варто. Якщо пан таки заплатить - це завжди можна вказати у коментарях. Всі ті нерви вже не повернути - тому ніяких поступок нахабним істерикам. Читати далі...


Прокоментуйте!