Makhauser's

 personal blog

Рух у світле eFuture

Бувають такі моменти, коли громадянська позиція зустрічається у битві за підсвідомість та рішення з соціофобією та інтровертним світоглядом. Цього разу на боці других були ще додаткові фактори, проте все ж не тільки цікавість, а й думки про краще майбутнє для всіх перемогли, а тому було вирішено піти на зустріч громади (авторів петицій до Київської міської ради) з представниками влади, розробниками петицій та ідейними лідерами усього процесу.

Незадовго до самої зустрічі, яка відбулася сьогодні, 19 листопада 2016 року, я отримав листа-запрошення на громадські слухання до Київради. Це мене трохи здивувало, адже 2 мої петиції разом набрали приблизно три тисячі підписів, а потрібно, що було 10 тис. лише на одній. Моїми ж героїчними потугами була пропозиція запровадження цілодобового руху транспорту (і так, таких петицій дійсно було багато, одна з яких набрала потрібну кількість голосів - це вже питання соціалізації особи та кількості захопленої нею аудиторії) та про перехід на офіційному рівні в документах з "язичницького" Kiev на "православний" Kyiv.

Слід зазначити, що на ці петиції я отримав листи-відповіді. Перший був у двох форматах: pdf та паперовому, другий вже надійшов виключно засобами Укрпошти. Там були не те щоб відписки, проте фрази загального змісту. Що так, ми над цим питання вже працюємо, навіть листа надіслали у Wikimedia. Дякуємо за АГП, ми це шануємо.

Отже, надійшов лист. За ним - ще один, у якому були порядок денний слухань та прохання прихопити документ, що засвідчує особу. Я все ж поборов у собі страх перед соціумом (чи соціуму переді мною) та наважився піти.

Приміщення Київради розміщено у самому серці міста. Майдан плавно перетікає у Хрещатик, один бік веде нас до Європейської площі, інший ж - у сторону Бесарабського ринку. Я пішов у сторону Бесарабки та прийшов все-таки заздалегідь. До початку (за розкладом) було хвилин 20-25.

Трошки постояв, щоб не сильно спішити та привести думки до ладу, я зайшов. Одразу ж здивувала відкритість приміщення, адже металошукач залишився десь зліва, а прохід було відкрито. Думаю, це якось пов’язано з благодійною подією, яка в цей самий час проходила там.

Увімкнувши логіку, я пішов наліво та запитав охоронця/поліціянта про проведення того заходу, на який мене запросили. Він дістав список імен людей, яким надсилалися запрошення, знайшов мене та попрохав вказати номер телефону для зв’язку. Ну, робити нічого - сказав. А тоді був ліфт, 4 поверх та кулуари Київради.

Зазирнувши всередину, я побачив рядки стільців та екран, на якому проєктор показував заблоковану систему Windows. Подумавши, що я потрапив кудись не туди, а тут зараз буде конференція міського голови, голови КМДА чи будь-якого іншого Начальника Штабу, я хотів було піти, проте дбайливий чоловік всередині поцікавився чи не круглого столу я прагну відшукати. Оскільки громадські слухання трошки можуть стосуватися й розміщення за столом (до речі, саме так і сиділи), то я відповів, що саме туди я й прийшов.

Сівши на зручний м’який стілець, я почав чекати (а також ґуґлити фото кулуарів КМР). Зрештою, почали приходити й інші люди, а на тестовому слайді з’явилася статистика успішних петицій, тому я заспокоївся.

Вже минув час запланованого початку, проте оскільки людей було мало, то нас попрохали зачекати хоча б на декількох ще. Врахувавши потім, що нічого путнього з кількістю поки що не вийшло, всім запропонували сісти за круглий стіл. Той самий, за яким буцімто сидять депутати після виснажливих голосувань.

Цікавим фактом було те, що я, як знавець тетрісу (насправді, ні), обрав найбільш ефективне та цікаве місце за столом. Бо за кілька хвилин прийшов Сергій - ідейний лідер петицій, Kyiv Smart City та інноваційного розвитку всієї країни. Доволі цікава людина з широким баченням проблеми.

Зі слів Сергія, Київ - найбільш охоче місто для петицій. Точніше, саме міська рада. Петиції Президентові та Верховній Раді не мають такого попиту. Поки що.

За цим було коротке знайомство з присутніми. Багато було серед присутніх тих, чиї петиції назбирали потрібну кількість голосів та рішення щодо ухвалення пішло на голосування до міськради. Переважну більшість, якщо можна так назвати усіх, не дуже влаштовує виконання робіт. Хоча, був чоловік, який наполягав на модернізації будинків з вертикальним розподілом тепла, його проєкт тишком-нишком виконується. До того ж він зараз увійшов у групу з розробки саме цієї ж системи петицій, тому бачить її як ззовні, так і під капотом.

Всю дискусію переказувати буде дуже довго, вона тривала майже три години. Я хотів дещо вставити, проте краще то було б зробити єдиним монологом з коригуванням деяких аспектів після фідбеку присутніх, проте тоді це б перетворилося на якийсь стендап, а цього мені не хотілося.

Просто скажу, що так, зі сторони виконавців різних ланок багато відписок та деякі з них налаштовані рішуче проти петицій, у робочу групу по реалізації якої вони входять, проте цьому протидія вже існує, її нам пропонували.

Такий рух вперед - це добра та позитивна ознака. В Естонії не за один день впровадили всі сервіси онлайн: від сплати послуг до голосування за Президента. Велика мандрівка починається з малого кроку. А поточний крок вже точно буде не першим. І вже не буде малим.




Прокоментуйте!