Makhauser's

 personal blog

Післямова. Аарон Шварц

Йому б було 30 років. Здавалося б, розквіт життя. Ще багато сил, а попереду - багато звершень. Проте життя Аарона обірвалося в 2013 році. Інтернет-активіст, борець за свободу інформації та людина, завдяки якій у нас є CreativeCommons, RSS, Reddit, OpenLibrary тощо. Багато хто вважає, що Шварца було вбито під виглядом самогубства. Більш детально можна почитати про нього тут. А цитати, щоб зрозуміти як він думав, можна у цьому пості.

"Інформація - це влада. Але як і з будь-якою владою, існують ті, хто хоче забрати її до своїх рук".

"З одного боку, мені хотілося були відкритим в усьому. З іншого ж боку, я дуже сильно борюся за захист права на приватність. Звичайно, як ви розумієте, захистити свою персональну інформацію дуже важко: варто один раз послизнутися - нічого вже не врятуєш".

"Серйозно, кого взагалі хвилює, яка довжина Нілу чи хто першим винайшов сир? Як ці знання взагалі допоможуть комусь? Натомість ми маємо дати дітям ті проекти, які допоможуть вдосконалити їхню пам’ять та досліджувати все особисто".

"Закон про крадіжку дуже чіткий. Крадіжка - це забрати щось у когось, після чого вони не можуть використовувати цей предмет. А створення копії ну ніяк не підпадає під це визначення крадіжки".

"Реальна освіта - це справжня можливість досліджувати та розуміти речі особисто, а не через впевненість у тому, що кожен семикласник запам’ятає всі факти з програми за 7 клас, які включили туди якісь бюрократи".  1. Коментарі (3):


  2. Серхо · 15.12.16

    хм, Аарон, це що за активіст. Остання фраза про освіту в точку.

  3. makhauser · Сайт · 15.12.16

    Серхо написав(ла):хм, Аарон, це що за активіст. Остання фраза про освіту в точку. Читати далі...

  4. Серхо · 16.12.16

    makhauser написав(ла):Серхо написав(ла):хм, Аарон, це що за активіст. Остання фраза про освіту в точку. Читати далі...makhauser написав(ла):Серхо написав(ла):хм, Аарон, це що за активіст. Остання фраза про освіту в точку. Читати далі...Посилання поо нього є у статті. Людина дійсно багато зробила за своє коротке життя« Згорнути Читати далі...


Прокоментуйте!