Makhauser's

 personal blog

Пам'ятай

Пам'ятаєте ті часи, коли ми надсилали музику, картинки та jar-файли через Bluetooth? Пам'ятаєте ті часи, коли знімали відео (а дехто, наприклад, я) ще й монтували їх на телефонах? Пам'ятаєте ті часи, коли ми сиділи через GPRS в асьці?

А пам'ятаєте, що було раніше? Надсилання смішних роликів через IrDA, завантаження нових ігор на сайтах типу wap.bodr.net чи Amobile? Пам'ятаєте ті відчуття?

А пам'ятаєте, коли й цього не було? Ні доступу до інтернету з телефону, ні можливості додати ігри? Рінгтони так монохромні картинки, які замовлялися за космічні тоді гроші, EMS та SMS, справжня епоха, яка тепер схожа на німе кіно.

Легендарна (але така дурна, що зв'зялася з Microsoft) Nokia в ті часи була домінантом. Одним з. У той час здавалося, що постійна боротьба за ринок між Nokia, Siemens, Sony Ericsson буде тривати вічно. Хтось випускає телефони з сильною оптикою, хтось першим впроваджує слот для карт пам'яті, а хтось - переходить на новий рівень та випускає телефони з ОС на ядрі Linux. Трошки хаотичний порядок, проте показує, що ніхто не сидів на місці.

Sony та Ericsson пішли різними шляхами, Siemens (а за ним й BenQ-Siemens) збанкрутував, а Nokia померла в серцях мільйонів, ставши спочатку іграшкою Microsoft, а потім приєдналася до Motorolla на китайському ринку.

Думаю, мало хто не знає NK3310. Цей телефон увійшов в легенди. Буцімто сам Чак Норріс створив його за своєю подобою. Що оригінальний телефон не зможе знищити ніщо: ні лава, в яку дружніми рядами опускалися кіборги-термінатори, ні Зірка Смерті, абсолютно ніщо. Окрім іншої 3310, проте тоді станеться черговий Великий вибух.

Ледь не сьогодні компанія, яка швиденько збагнула весь свій фейл з MS, представила нову модель. Звичайний посередній телефон з 2G, слотом на 2 SIM-карти та карту пам'яті, слабенькою камерою, Series 30+ (не 40!), microUSB (!!) кольоровим маленьким дисплеєм та сильним акумулятором.

Все б нічого. Здавалося б, звичайний телефон для тих, кому важливо дзвонити, а не фотографувати себе біля кожного дзеркала та лайкати котиків на фейсбуці. Проте важливим у всьому цьому став неймінг нової моделі: 3, 3, 1 та 0. Ті самі цифри, анонс яких змушував радісно труситися та сподіватися...

На жаль, сподівання не зовсім справдились. Так, казали, що буде кольоровий дисплей тощо. Проте дизайн змінився, став доволі строкатим, телефон вже не виглядає як той, який неможливо вбити навіть з танком. Тепер він виглядає звичайно. Як більшість телефонів кінця минулого десятиріччя.

Nokia вже не буде тією компанією, яку ми пам'ятаємо. Повернення до тих часів, коли "баби хотіли, а спина не боліла" - не завжди добре, як не крути. Цей телефон, безумовно, заслуговує право на існування, проте назвати його 3310 досить важко. Треба буде провести тест та скласти враження не через призму компіляції на відео чи особистого консерватизму та любові до справжньої Змійки (а не тієї пародії, як в новій моделі), до справжньої космічної аркади Space Impact, до справжньої Nokia часів справжніх емоцій. Коли телефони були телефонами, а додаткові функції (кілька вбудованих ігор, калькулятор чи поліфонія) сприймалися як щось неймовірне.
Прокоментуйте!